Garfield

10. října 2012 v 22:47 | Crazy-Nut* |  Garfield
Garfield:


Určitě všichni znáte Garfielda. Líného a nenažraného kocoura. Mám tu pro vás několik informací o tomto populárním kocourovi, kterýho zná celý svět. Garfield se narodil 19. června 1978 v kuchyni maminky Leony. Jeho porodní váha byla 5 liber a 6 uncí. Nynější váha? Podle Garfielda perfektní: ,,Díky své váze jsem ve skvělé kondici." Pilné spaní bere jako oblíbený sport (kdo by ho nebral ;)). Jeho nejvěrnější přítel je Pooky, což je plyšový medvídek, se kterým rád spí. Zato nejlepší přítel je odraz v zrcadle. Jeho nejoblíbenější jídlo jsou bezesporu lasagně. Víte kam se Garfield rád schovává? Nevíte? Rád schovává do nádoby na sušenky (když jsem si to přečetla,myslela jsem,že je to ze začátku vtip,protože mi nešlo dohlavy,jak se tam Garfield se svou váhou mohl dostat :D). Odie je jeho kamarád na hraní. Odůvodnil to větou: ,,Psi jsou přirozená cesta, jak nám říct, že na tom můžeme být hůř." Garfieldovi koníčky jsou jedení a spaní: ,,Možná je toho k životu potřeba víc, ale doufám, že ne!". Oblíbený nápoj je káva, prý je tak silná, že ho postaví na nohy. Garfieldův nejčastější a oblíbený citát: ,,Ráno je lepší, když začíná později." A copak říká Garfield na lenost? ,,Někdo říká lenost. Já říkám hluboké myšlení." Jako své oblíbené cvičení považuje ležení a sezení. A co nesnáší? Pavouky, poštáky a Pondělí (u Garfielda se toho najde víc, co nemá rád).

A teď něco málo i o jeho přátelích:

Odie:Odie se poprvé v příběhu objevil 8.8.1978. Je milý, ale hloupý. Je to Garfieldův věrný přítel a také cíl jeho vtipů. Odie nikdy moc nemyslel, občas štěká, hodně slintá a ve filmu uměl až moc dobře tancovat na Black Eyed Peas :D I když se to nezdá, tak dokáže i on Garfielda zesměšnit. A i když Garfield se snaží dělat, že ho nemá rád, tak samozřejmě má a moc (viz. film Garfield ;)).

Více v celém článku! :)
Arlena:


Arlena se poprvé v příběhu objevila 17.12.1980. Arlena je kočka, která má mezeru mezi zuby. Ráda sdílí večeře a uřážky s Garfieldem .Spolu s Garfieldem mají milostně-nenaviděný vztah. Arlena na Garfildovi nesnáší, že má rád jenom sám sebe. Což by určitě neměla každá žena ráda, no nemám pravdu? ;D

John:


John se poprvé objevil v příběhu 19.6.1978. Narodil se na farmě svých rodičů. Jaký je John Arbuckle? Blekotavý, slušný, ale tupý. Vlastní Garfielda a Odieho. Poskytuje jim lásku, jídlo a domov, ale oni se mu za to vysmývají. Neumí to s ženskými. A je zamilovaný do Lízy :)

Pooky:


Pooky se poprvé v příběhu objevil 23.10.1978. Pooky byl nalezen v zásuvce v prádelně. Garfield si Pookyho adoptoval. Podle Garfielda je to výjimečný medvídek. Je milý, mazlivý a hlavně je vždy při ruce, když ho Garfield potřebuje. Garfield s Pookym sdílí své nejhlubší myšlenky a také velmi hluboký spánek. Je to zkrátka jeho věrný kamarád, který mu nikdy nebude odporovat jako ostatní :D

Nermal:


Nermal se poprvé v příběhu objevil 3.9.1979. Nermal se sám prohlašuje za nejroztomilejší kotě na světe. Často se tím vychloubá před Garfieldem svojí roztomilostí a dobírá si ho ve věku a váze. Garfield říká, že ho jednou pošle do Abú Zabí!

Lisa:


Poprvé se v příběhu objevila 26.6.1979. Líza je Garfieldova veterinářka. Jedná s Garfieldem jako s pacientem, kdežto k Johnovi se chová jako k nemoci. John občas pozve Lízu na rande, ale velká romantika se bohužel nekoná.

Johnův táta:


Poprvé se v příběhu objevil 13.2.1980. Johnův táta je vynikající hlavně na svém poli. Je doslova všední člověk. John navštěvuje rodiče docela často, což vadí Garfieldovi, který má na farmě nejradší jenom jídlo a odjezd.

Johnova máma:


Poprvé se v příběhu objevila 13.2.1980. Tak toto je Johnova matka. Je milující a pilná farmářka, která je velmi hrdá na svou rodinu. Je to báječná kuchařka. Pro ní jsou 2 nejduležitější skupiny jídla brambory a koláče.

Doktůrek:


Poprvé se v příběhu objevil 17.5.1983. Je to Johnův bratr, který žije s rodiči na farmě. Podobně jako John má nudný život. Jediný co dělá je, že krmí prasata, kdežto John musí krmit Garfielda.

Pošťák:Poprvé se v příběhu objevil 28.1.1984. I když bylo v příběhu několik poštáků, tak tenhle má zvláštní charakter. Nesnáší déšt, sníh, noční tmu a mlácení od Garfielda.

Lyman:


Poprvé se v příběhu objevil 7.8.1978. Lyman je soused a původní majitel Odieho. Vypadá to, že se nejspíš odstěhoval někam hodně daleko, což je John velmi rád.

Irma:


Poprvé se objevila v přípěhu 9.6.1979. Irma pracuje v jídelně, kam často chodí na jídlo Garfield a John. Moc jim tam ale nechutná, protože to není zrovna nejlepší kvalita... Snaží se upoutávat pozornost velice zvláštními způsoby. A její stripy mě velmi baví :D

Pavouk:


Poprvé se objevil v příběhu 28.12.1979. Tak tohle je největší chudák z příběhu. Garfield ho několikrát doslova ,,zabil" novinama. Snáší na můj vkus až mnoho věcí.

Tak to by byl souhr těch nejdůležitějších postav z Garfieldových komixů, které já osobně zbožňuju a velmi ráda si je čtu. Někdy Vás sem také nějaké dám, vyberu z těch nejlepších, které najdu :)

Zdroje: garfield.rulez.cz - Upraveno! Akorát nevím, zda už ta stránka existuje, už je to dlouho, co jsem tento článek publikovala na svém prvním blogu. Každopádně informace jsem si upravila a napsala podle sebe, jak to šlo ;)
Kusma.cz - obrázky ;)
Google.com - ostatní obrázky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama